Шахрайство
https://rada.info/upload/users_files/26222655/cf4e2ff6e4e8c5d1df64330ad6a163f3.pdf
Твоя безпека у віртуальному просторі
Неможливо уявити наше сьогодення без використання інформаційних технологій. На жаль, стрімкий розвиток цифрових технологій, незважаючи на позитивний вплив на всі сфери людського життя, спричинив неабияке зростання й поширення злочинності у її нових формах і проявах. Кіберзлочини – це одна з основних проблем, вирішення якої потребує сучасних методів, рішучих заходів і своєчасного нормативного реагування.
Для підвищення рівня безпеки в інтернет-просторі та знищення популярних шахрайських схем в мережі ефективно працює кіберполіція України.
У нашому навчальному закладі, з метою попередження та недопущення вчинення кіберзлочинів неповнолітніми особами, інформування учасників освітнього процесу щодо шахрайських дій, що вчиняються з використанням загальнодоступної мережі Інтернет, буде проведено протягом лютого місяця години спілкування «Шахрайство-не забавка» для учнів 7-11 класів.
Зокрема, класним керівником 8 класу Данілкіною Т.П. вже проведено (дистанційно у синхронному режимі) годину спілкування з учнями.
Класний керівник ознайомила учнів із шахрайствами, які мають місце у нашому житті, дала цінні поради, як застерегти себе від шахраїв у мережі Інтернет.
Об’єктом кіберзлочинів може стати будь-який користувач інтернету.
Для того, щоб не стати жертвою інтернет-шахраїв пропонуємо ознайомитися із презентацією, яку підготувала державна кіберполіція Національної поліції України.
Більше інформації можна побачити на офіційному сайті кіберполіції України, FaceBook сторінці та офіційному Телеграм-каналі Департаменту кіберполіції.
Висловлюємо щиру подяку працівникам кіберполіції за таку необхідну та корисну інформацію.
Бережіть себе, знайомих та рідних,
знайомтеся із важливою інформацією, будьте обізнаними та не дайте шахраям найменшого шансу себе обманути !
Пам’ятайте : «Шахрайство - не забавка!»
Рекомендації від кіберполіцейських,
як не стати жертвою шахраїв в інтернеті:
-
встановлювати складні паролі для кожного облікового запису;
-
не передавати облікові записи стороннім особам;
-
не використовувати однакові паролі на всіх платформах та періодично змінювати їх;
-
використовувати багатофакторну автентифікацію, якщо ресурс дозволяє подвійний захист авторизації (пароль, смс-код, підтвердження на електронну пошту);
-
створити додаткову електронну адресу;
-
не переходити за невідомими або підозрілими посиланнями, надісланими у соціальних мережах, де необхідно зазначати логіни, паролі чи реквізити банківських карт;
-
не реєструватися на підозрілих чи сумнівних сайтах;
-
всі банківські операції здійснювати виключно з дозволу батьків або у їхній присутності.